ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Բաբկեն Թունյանի նախագահությամբ մարտի 31-ին հրավիրած արտահերթ նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել է մարտի 30-ին  ՀՀ  ԱԺ արտահերթ նիստում առաջին ընթերցմամբ ընդունված «Բաժնետիրական ընկերությունների մասին» ՀՀ  օրենքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» նախագծերի փաթեթը:
Փորձ է արվում կարգավորել բաժնետերերի ժողովները հեռակա կազմակերպելու հարցերը:
ՀՀ էկոնոմիկայի փոխնախարար Ավագ Ավանեսյանը տեղեկացրել է, որ առաջին ընթերցումից հետո կատարվել են մի շարք բովանդակային եւ տեխնիկական բնույթի փոփոխություններ, վերաշարադրվել եւ հստակեցվել են «հեռակա» ու «օնլայն» քվեարկությունների վերաբերյալ դրույթները:

On March 31, at the extraordinary sitting moderated by Babken Tunyan the RA NA Standing Committee on Economic Affairs debated the package of the draft laws on Making Amendments and Addenda to the RA Law on Joint Stock Companies passed in the first reading at the RA NA extraordinary sitting on March 30.
An attempt is made to regulate the issues of remotely organizing the meetings of the stakeholders.
The Deputy Minister of Economy Avag Avanesyan informed that after the first reading amendments of a number of continual and technical character, the provisions on ‘remote’ and ‘online’ voting were re-composed and specified